Vabane seljavalust, pingetest kaelas ja lihastes. Taasta oma hea rüht!
Seljavalu levinumad põhjused.

Seljavalud langevad enamasti kahte kategooriasse: traumaatiline- või ülekoormusest tingitud vigastus. Sundasenditest tingitud või posturaalse väsimise tagajärjel tekivad väiksed mikrotraumad, mis koormavad alaselga ja millest pikema perioodi kestel võib välja kujuneda ülekoormusvigastus.

-Seljalihaste venitus ehk „selja ära tõstmine
-Lihasnõrkus - vähene treenitus (väga sageli), lihaste tasakaalutus, ülekoormus
-Sidemete kahjustus - halb tõstmise ergonoomika, sporditraumad jm
-Diskiprobleemid - olemasolu on võimalik kindlaks teha vaid kompuuteruuringu (CT) või magnetresonantstomograafia ehk MRT uuringu abil
-Stress – mõjutab lisaks meie vaimule ka meie keha. Pidev stressiseisund võib olla ka kroonilise valu tekkimise võimalik põhjus meie kehas

Selja tagant vaadatuna peaks meie selgroog olema sirge, ent tihti esineb sellest kõrvalekaldeid. Sel juhul on selgrool külje suunas üks või rohkem kumerusi ning seda nimetatakse skolioosiks, mis võib olla kaasasündinud või kujuneda tulenevalt keha kasutusest ja asenditest elu jooksul.


Kuidas vabaneda pingetest ja valust seljas?

Seljavalusid aitab väga sageli leevendada harjutuste tegemine ehk lihaste lõdvestamine ja tugevdamine. Ennetamise seisukohast on samuti olulisel kohal aktiivne eluviis, regulaarne treening ja sundasendite vältimine.
Kui süvalihased on nõrgad, on tõenäosus seljahädade tekkeks suurem. Seevastu heas toonuses süvalihased aitavad seljahädadest hoiduda, ennetavad pikemal seismisel ja kõndimisel väsimust ning on ilusa rühi aluseks.

Tihti vaid ajutine lahendus
Probleemi ilmnemisel külastatakse tavaliselt massööri, füsioterapeuti või kiropraktikut, kes aitab vaevusi leevendada. Seljahädade korral võib kiropraktik küll selja paika panna või massöör leevendust pakkuda, aga kui puuduvad tugevad lihased, on peagi vaja uut külastust, sest probleem kerkib uuesti. Paljudel juhtudel annab füsioterapeut ka harjutused, mida tuleks hakata regulaarselt tegema. Kuna probleemist tingitud ebamugavuse tunne on veel selgelt meeles, on enamasti alguses motivatsioon kõrgel, kuid tulemuste jaoks on oluline just järjepidevus. Kiire elutempo juures on tihti aga seda püsivust raske säilitada ning peagi võid leida end taas samade vaevuste küüsist.

Kui oled saanud harjutuste juhendi, siis oled oodatud nendega EMS-treeningusse, kus teeme EMS tehnoloogia kaasabil neid samu või samalaadseid harjustusi. Vahe on vaid selles, et piisab, kui teha neid 1-2 korda nädalas, hoides kokku sinu väärtuslikku aega ja nende mõju on kiiremini tunda. Lisaks aitab hoida motivatsiooni treener, kes jälgib ka soorituste tehnikat. Valesti sooritatud harjutustest ei ole just palju kasu ja võib halvemal juhul lõppeda vigastuse tekkimisega.

Mis on EMS tehnoloogia?

„EMS" tähistab elektromüostimulatsiooni ehk lihaste stimuleerimist kehaomaste impulssidega, mille tulemusel need kordamööda tõmbuvad kokku ja lõdvestuvad. Programmi valib ja impulsside tugevust reguleerib väljaõppe saanud personaaltreener, võttes arvesse sinu eesmärke ja tervislikku seisundit.

20-minutilise EMS-treeningu ajal töötab üheaegselt kogu lihaskond, mitte ainult teatud lihasgrupid. Treeningu käigus saavad koormust samaaegselt nii pealmised kui süvalihased. Impulsi abil suudetakse töösse panna ka sellised lihased, mida tavatreeningus on raske kaasata. Seetõttu saab EMS-treening olla ajaliselt lühem, kuid väga efektiivne saavutamaks tugevat ja toonuses keha.

Praktika näitab, et peale 3. treeningut on tunda seljas pingete ja valu vähenemist oluliselt või sootuks kadumist. Samuti võib tunda muutust juba peale esimest treeningut. Kõik oleneb probleemi tõsidusest ning kas hakkame sellega tegelema nullist või on just näiteks külastatud massööri.

Valu aisting ühes keha piirkonnas ei pruugi tähendada, et ka viga on seal. Inimene on tervik. Näiteks võib põlve valu tekitada hoopis puusaliiges. Alaselja pingete korral peaks lõdvestama ka reie tagakülge jne. EMS-treeningus toimuvad lihaskontraktsioonid (pingutus ja lõdvestumine) kogu kehas, isegi kui sooritatav harjutus on suunatud eelkõige seljalihaste tugevdamisele.

Esimene visiit sisaldab alati konsultatsiooni ja EMS-massaaži või EMS- treeningut. Seda otsustab personaaltreener kohapeal. Konsultatsiooni käigus selgitatakse välja, mis võivad olla ilmselged pingete ja valu tekkimise põhjustajad. Vastavalt saadud infole võib soovitada treener ka ortopeedi või kiropraktiku külastamist.
Meie eesmärgiks on aidata sinul probleemist vabaneda ja tõsta oma elukvaliteeti!

Küsimuste korral kirjuta või helista meile.

Viimsi Äritare
Paadi tee 3-226
Viimsi, 74001
+372 5606 8189
info@noexcuse.eu


Oleme avatud eelregistreerimise alusel:
E-R 08:00 - 22:00
L-P kokkuleppel

NOEXCUSE LIFESTYLE OÜ
Konto: EE952200221067444187 / Swedbank
Made on
Tilda